Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących ewangelię Chrystusową na misjach. W naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas niedzielnych Mszy Św., a w poniedziałek, we wtorek i środę o godz. 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci (szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe), o godz. 19.00 dla młodzieży. Rekolekcje głosi Ks. Piotr Radzik, proboszcz parafii w Wiślinie, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. We wtorek i w środę zbierane będą podczas Mszy Św. ofiary dla księdza rekolekcjonisty.

2. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca marca. W piątek od 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi. W sobotę po Mszy Św. o 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

4. Dzisiaj przed Mszą o godz. 9.50 rozpoczęła się Nowenna do Ducha Św. przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Przez kolejnych osiem dni będzie kontynuowana o godz. 19.00. Obecność na Nowennie jest dla kandydatów obowiązkowa i konieczna z racji odbywających się po niej przygotowań do uroczystości. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Zachęcam czytania prasy katolickiej.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message