Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu tzw. Niedzielę Ad Gentes, poświeconą modlitwie, postowi i solidarności z Misjonarzami. Po Mszy można złożyć ofiarę na Misje w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi Ojciec Lucjusz z Zakonu Franciszkanów – Bernardynów. Nauki rekolekcyjne podczas niedzielnych Mszy Św. a w poniedziałek, wtorek i w środę dla dorosłych o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.15. Tradycyjnie we wtorek i w środę kolekta podczas Mszy Św. przeznaczona będzie dla Ojca rekolekcjonisty. Na nauki rekolekcyjne dla dzieci (szkoła podstawowa) szczególnie zapraszamy dzieci rocznicowe i przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. a na nauki dla młodzieży (gimnazjum, szkoła średnia oraz klasy VII i VIII) szczególnie zapraszamy młodzież, która będzie bierzmowana w tym roku i z za rok. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, w przyszłym tygodniu w poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP i Światowy Dzień Świętości Życia. Osoby, które chciałby podjąć tego dnia duchową adopcję dziecka poczętego, proszone są aby zgłosiły się do zakrystii po Mszy Św.

2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy wieczornej o godz. 18.30 (w tym tygodniu rozważania przygotowuje Kościół Domowy i szczególnie zapraszamy na nabożeństwo małżeństwa) oraz Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.00

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Proszę przygotować i przynieść ze sobą karteczki z modlitwami.

4. Trwa nowenna do Ducha Św. dla młodzieży przygotowującej się do Uroczystości Bierzmowania, która odbędzie się 25 marca. Dzisiaj po Mszy o godz. 18.00 a w poniedziałek, we wtorek i w środę bezpośrednio po nauce rekolekcyjnej.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również darmowo Dobre Nowiny. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Bractwo Św. Pawła zaprasza na diecezjalne rekolekcje dla mężczyzn w dniach od 21 do 23 marca w parafii pw. Zesłania Ducha Św. w Sopocie – Brodwinie. Szczegóły znajdują się na plakacie i na facebooku bractwa.

7. Wójt Gminy Pruszcz Gdański oraz Fundacja Globaleco serdecznie zaprasza mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie „Czyste Powietrze” z dofinansowaniem do 90% do termomodernizacji budynków oraz wymiany kotłów, do uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym. Spotkanie odbędzie się: 21.03.2019r. (czwartek), o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w Rotmance.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Alfreda Matusiak l. 79 z ul. Cisowej.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message