Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 12. 03. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu i zarazem rozpoczynamy tegoroczne, pierwsze w historii naszej parafii rekolekcje wielkopostne wygłaszane przez franciszkanina ojca Ireneusza Główczewskiego, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Dzisiaj nauki w czasie Mszy Św. oraz na Gorzkich Żalach o godz. 15.00. W poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 18.00. Dzieci (dzieci komunijne szczególnie oraz klasy szkoły podstawowej) zapraszamy na osobną naukę w poniedziałek o godz.17.00, młodzież z gimnazjum i szkoły średniej zapraszamy we wtorek o godz. 17.00. Natomiast w środę będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 16.30. Zapraszam do sumiennego uczestnictwa w rekolekcjach aby dobrze wejść w czas Wielkiego Postu i jak najlepiej przeżyć święta Wielkanocne. W poniedziałek, we wtorek i w środę w czasie Mszy będzie zbierana kolekta przeznaczona dla ojca Ireneusza.

2. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa: w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 15.00 (10 min. przed 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego) oraz na Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o godz. 18.00

3. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Dzisiaj po Mszach Św. zgodnie z zapowiedzią, zbierane są do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. W Parafii Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gdańskim 25 marca o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje Odnowy w Miłości Boga połączone z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

7. Zapraszamy na promocję książki o Juszkowie napisanej przez pana Dolatowskiego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 marca w Mediatece w Straszynie o godz. 18.00

8. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message