Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu, niedzielę Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmijmy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową na misjach.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. kanonik Janusz Mathea, proboszcz parafii Giemlice. Nauki dzisiaj podczas Mszy Św. a w poniedziałek, we wtorek i w środę w czasie Mszy o godz. 18.00. Dla dzieci o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.30 Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach, jest to okazja do głębszej refleksji nad swoją wiarą i miejscem w jakim się znajduję na drodze realizowania powołania do świętości. Proszę o umożliwienie i przypomnienie młodzieży oraz dzieciom o potrzebie udziału w rekolekcjach. We wtorek i w środę taca zbierana podczas Mszy o godz. 18.00 będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty.

3. W Wielkim Poście, tradycyjnie w piątki po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz.11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Młodzież z klas VIII i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w tym tygodniu obowiązkowo uczestniczy w rekolekcjach (poniedziałek, wtorek, środa) o godz. 19.30. W piątek 13 marca rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania, która odbędzie się 22 marca o godz. 11.30. Sakramentu udzieli Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 19.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na drogę do wieczności + Annę Kamińską z ul. Wrzosowej. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message