Ogłoszenia parafialne – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Msze Święte w naszej kaplicy o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Podczas Mszy Świętych obrzęd poświęcenia kredy. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

2. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św.

3. Dzisiaj o godz. 13.00 w sali parafialnej spotkanie opłatkowe dla wspólnoty Żywego Różańca.

4. Trwa kolęda parafialna. W czasie kolęd Msze w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 8.00 (wyjątkowo w tę środę i w czwartek o godz. 7.30) a w niedzielę w styczniu nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem. Plan kolędy jest już wywieszony na naszej stronie internetowej i znajduje się również w gablotce parafialnej. Ministranci dzień wcześniej będą starali się zapowiedzieć kolędę, proszę zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy a także proszę o wyrozumiałość dla ministrantów i księdza. Dla rodzin wyjeżdżających w tych dniach można również kolędę umawiać indywidualnie. Kolęda dodatkowa odbędzie się 2 lutego. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się beczka ze święconą wodą.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na drogę do wieczności + Janinę Kłos z ul. Ogrodowej. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message