Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 08.12.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu i zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzisiaj przypada również IV rocznica powstania naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo eucharystyczne ,,Godzina Łaski”, które rozpocznie się po Mszy o godz. 12.30 i zakończy się o godz. 13.30. Elementem nabożeństwa jest modlitwa przebłagalna i dziękczynna a także uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej.

2. Zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które w naszej kaplicy są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich, dużych i małych, aby wspólnie czuwać i czekać razem z Maryją na Boże Narodzenie. Pamiętajmy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Św. w dni powszednie będą zasadniczo tylko o 6.00 rano.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania przygotowujące do Bierzmowania w tym tygodniu w salce parafialnej (do wyboru): w środę o godz. 18.30 lub w sobotę o godz. 11.00

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. Po Mszy Św. można zakupić tradycyjną świecę caritasowską z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne (małą po 6 zł a dużą po 16 zł.) można także zakupić oryginalny lampion za 30 zł. i płytę – cegiełkę na budowę kościoła z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną w cenie po 20 zł.

6. W tym tygodniu wolontariusze naszej parafii zaczną roznosić opłatek na stół wigilijny. W tym roku w roznoszenia opłatka włączą się także kandydaci do sakramentu Bierzmowania. Ofiary złożone za opłatek przeznaczone są na budowę naszego kościoła parafialnego.

7. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message