Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 10.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu, która jest obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Łucji, dziewicy i męczennicy a w czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

2. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze Roratnie ku czci NMP o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby na Msze przychodzić z lampionami. W tym roku do Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się ze Św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji, która przeżywać będzie w roku 2024 100-lecie swego istnienia. W Adwencie Msze w dni powszednie zasadniczo tylko rano o godz. 6.00

3. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy dzieci aby własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, które tradycyjnie w IV Niedzielę Adwentu zawiesimy na choince przy żłóbku aby symbolicznie ocieplić Panu Jezusowi stajenkę.

5. Organizujemy razem z parafią z Giemlic czterodniową pielgrzymkę na Morawy Czeskie. Termin od 02.04. do 06.04. 2024r. Koszt 1735 zł. plus 1700 czk. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne: małe po 10 zł. a duże po 20 zł.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy także magazyn Gość Niedzielny Historia

7. W ubiegłą niedzielę na wystrój naszej kaplicy i kościoła zebrano 825 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.