Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 10.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu, która jest obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Łucji, dziewicy i męczennicy a w czwartek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

2. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze Roratnie ku czci NMP o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby na Msze przychodzić z lampionami. W tym roku do Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się ze Św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji, która przeżywać będzie w roku 2024 100-lecie swego istnienia. W Adwencie Msze w dni powszednie zasadniczo tylko rano o godz. 6.00

3. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy dzieci aby własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, które tradycyjnie w IV Niedzielę Adwentu zawiesimy na choince przy żłóbku aby symbolicznie ocieplić Panu Jezusowi stajenkę.

5. Organizujemy razem z parafią z Giemlic czterodniową pielgrzymkę na Morawy Czeskie. Termin od 02.04. do 06.04. 2024r. Koszt 1735 zł. plus 1700 czk. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii.

6. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne: małe po 10 zł. a duże po 20 zł.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy także magazyn Gość Niedzielny Historia

7. W ubiegłą niedzielę na wystrój naszej kaplicy i kościoła zebrano 825 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message