Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę Adwentu, a także ogólnopolski Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie a  w ramach tej akcji po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę – Wspomnienie liturgiczne Św. Łucji a w czwartek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża. W Adwencie Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty są odprawiane tylko rano o godz.6.00. Zapraszamy dzieci duże i małe z lampionami oraz dorosłych na Roraty o godz. 6.00. Znajdźmy siły i czas aby razem z Maryją i Św. Józefem czuwać i czekać na przyjście naszego Pana. Dołączmy nasze poświecenie do tej wspaniałej chrześcijańskiej tradycji. Od jutra do specjalnego kosza przy prezbiterium będzie można złożyć słodycze i inne różności, którymi przed świętami podzielimy się z potrzebującymi i osobami starszymi z naszej parafii. Proszę również w zgłaszać osoby potrzebujące i samotne, jeżeli takie znajdują się w naszym sąsiedztwie.

2. Dzisiaj po Mszach można nabyć świąteczne świece caritasowskie w cenie: małe po – 6 zł. a duże po 16 zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej diecezji. 

3. Do końca roku, także w święta, jest jeszcze sporo wolnych intencji, które można zamawiać  telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Świętych.

4. Nasza parafia organizuje tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka. Kolejna próba dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w przedstawieniu odbędzie się 16 grudnia w sobotę w świetlicy w Juszkowie o godz. 15.30. Potrzebujemy jeszcze ok. 5 dzieci. Zapisy u pani Małgosi Różańskiej. Proszę zgłaszać się po Mszy.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Za tydzień po Mszach Panie ze Służby Kaplicznej będą zbierać ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

8. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 04  do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Świetych. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message