Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 06.12.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu oraz dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Ambrożego a  we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP( Msze Św. o godz. 6.00 i o 18.00, w tym dniu przypada V rocz. powstania naszej Parafii. W tym dniu obchodzimy tzw. ,,Godzinę Łaski” ale zważywszy na okoliczności, bez względu na czas i miejsce, zachęcamy aby pomodlić się indywidualnie, forma jest dowolna a istotnym elementem jest modlitwa za grzeszników).
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Msze Św. w Adwencie zasadniczo odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.00 ale zależnie od potrzeby również wieczorem np. w tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w piątek.
  3. W ubiegłą niedzielę zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będą roznoszone jak zwykle przez wolontariuszy ale można je zabrać do domu po Mszy Św. Dobrowolne ofiary składane za opłatki przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Przy okazji można również zainteresować się kartkami świątecznymi z oryginalnym obrazem naszego przyszłego kościoła. Kartka stanowi cegiełkę na budowę kościoła. Może w tym trudnym czasie warto powrócić do tradycji by zamiast banalnego smsa wysłać kartkę z życzeniami świątecznymi do najbliższych. Jest również ubiegłoroczna płyta – cegiełka z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną.
  4. Rozprowadzamy również świece caritasowskie z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Mała świeca po 6 zł. a duża po 16 zł.
  5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja by przystąpić do Komunii Św.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Janinę Kobiela z ul. Raduńskiej                     Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message