Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu 04.12.2016r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Adwentu. Dziś również obchodzona jest tradycyjna Barbórka w nawiązaniu do wspomnienia Św. Barbary. Modlitwą ogarniamy wszystkich górników, zwłaszcza pracujących na morzu, na platformach naftowych. Szczególnie w tych dniach pamiętajmy w modlitwie o ofiarach katastrofy w kopalni w Polkowicach. Dzisiaj modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół na Wschodzie. Ofiary można złożyć do puszek przy wyjściu z kaplicy. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Mikołaja (w tym dniu odpust w parafii Łęgowskiej) a w środę – wspomnienie Św. Ambrożego. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie Mszy roratniej o godz. 6.00. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 podczas której uroczyście zostanie poświęcona nasza kaplica i wmurowany kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym kaplicy-plebani. Niech nas nie zabraknie w tym dniu na Mszy Św. wszak będziemy również obchodzić pierwszą rocznicę powstania naszej parafii.

2. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne roraty, które są odprawiane o 6 rano w kaplicy. Szczególnie zapraszam dzieci z lampionami (zachęcam dorosłych aby również przychodzili z lampionami, jest to okazja aby dać świadectwo wiary wobec współczesnego świata, który nie jest skory do poświęceń i ofiar) Dla dzieci przygotowane są specjalne roratnie plansze, na których mogą kompletować obrazki. Hasłem przewodnim tegorocznych rorat jest – W domu Królowej Maryi. Hasło związane jest z 300-letnią rocznicą ukoronowania obrazu MB Częstochowskiej.

3. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku (oprócz tego tygodnia). Msze Św. w grudniu, w dni powszednie, są oprawiane zasadniczo tylko rano.

4. Przez cały Adwent do postawionego przy ołtarzu kosza można składać produkty żywnościowe oraz słodycze, z których przygotujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących i samotnych z naszej parafii. Można także nabyć tradycyjne świece caritasowskie w cenie: mała 6 zł. i duża 16 zł. Z każdej świecy złotówka przeznaczona jest na nasz parafialny Caritas, którym zawiaduje pani Maria Chlebowska.

5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Przy wyjściu jest do nabycia płyta z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii. Jest to cegiełka na budowę naszego kościoła, która jest także rozprowadzana w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Można wykorzystać te cegiełki jako kartki świąteczne i wysłać z życzeniami do bliskich. Minimalna cena to 10 zł.

7. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Poświęcone dzisiaj opłatki będą w tym tygodniu roznoszone w naszej parafii. Spotkanie dla dotychczasowych opłatkowych wolontariuszy, a także dla osób które chciałby się włączyć w roznoszenie opłatków, jutro w poniedziałek o godz. 18.00 w kaplicy.

9. Za tydzień, dzięki uprzejmości Ks. Dziekana, będę głosił kazania i zbierał ofiary na budowę w parafii Bł. Michała Kozala w Pruszczu. Na Msze do Juszkowa przyjedzie ksiądz w zastępstwie.

10. W przyszłą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój świąteczny naszej kaplicy.

11. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.
W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej parafii odprowadziliśmy: +Zygmunta Blat l. 67 z ul. Zakątek oraz + Mariana Ostrowskiego l. 73 z ul. Leśnej

Inne informacje

Send Us A Message