Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest początkiem czcigodnego dorocznego obchodu wielkopostnego. Podejmijmy wyzwanie Wielkiego Postu, którymi są nawrócenie i wyrzeczenie oraz modlitwa i jałmużna. W piątki zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w czwartek – święto Katedry Św. Piotra – apostoła a w piątek przypada 27 rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Metropolity Slawoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

3. Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. We wtorki przed Mszą zapraszamy na nabożeństwo ku czci naszego patrona Bł. Ks. Jerzego a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi zawsze 15 min przed Mszą. Intencje mszalne i sprawy biurowe można zgłaszać bezpośrednio po Mszach Św.

4. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne podczas niedzielnych Mszy św. a w poniedziałek, we wtorek i środę: o godz. 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży. Rekolekcje wygłosi Ks. Piotr Radzik proboszcz parafii w Wiślinie.

5. Nowenna do Ducha Św. przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii, rozpocznie się w przyszłą niedzielę przed Mszą o godz. 9.50 a następnie przez kolejnych osiem dni o godz. 19.00. Obecność na Nowennie jest dla kandydatów obowiązkowa i konieczna z racji odbywających się po niej przygotowań do uroczystości. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. W ubiegłą niedzielę w zbiórce na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 675,99 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 04  do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Ryszarda Damps l. 69 z ul. Raduńskiej. Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message