Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem nawrócenia i pokuty, który przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy wieczornej o godz. 18.30 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.00

2. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Lucjusz z zakonu Bernardynów. Zachęcam aby jak najliczniej uczestniczyć w tych dniach wielkopostnej refleksji. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

4. Nowenna do Ducha Św., a zarazem przygotowanie bliższe do Uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowanie rozpocznie się w sobotę 16 marca o godz. 11.00. Obecność kandydatów do Bierzmowania obowiązkowa.

5. Młodzież zaprasza do salek na spotkania oazowe: grupa starsza – poniedziałki o godz. 18.45, grupa młodsza – we wtorki o godz. 18.45

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również darmowo Dobre Nowiny.

7. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pruszczu Gdańskim ogłaszają, że trwa nabór na przyszły rok szkolny. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie internetowej. Prosimy do wzięcia z parapetów egzemplarza gazetki wydanej przez uczniów. Zawiera ona rozważania wielkopostne i drogi krzyżowej oraz przypomina nasze tradycje związane ze zbliżającym się świętem Wielkanocnym.

8. English Speaking Club – klub języka angielskiego dla dorosłych zaprasza w każdą niedzielę o godz. 17.00 do sali parafialnej pod kaplicą.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Andrzeja Kadzewicza l. 65 z ul. Ogrodowej.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message