Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem nawrócenia i pokuty, który przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki po Mszy wieczornej o godz. 18.30 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali – w niedziele o godz. 17.00

2. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Lucjusz z zakonu Bernardynów. Zachęcam aby jak najliczniej uczestniczyć w tych dniach wielkopostnej refleksji. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

4. Nowenna do Ducha Św., a zarazem przygotowanie bliższe do Uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowanie rozpocznie się w sobotę 16 marca o godz. 11.00. Obecność kandydatów do Bierzmowania obowiązkowa.

5. Młodzież zaprasza do salek na spotkania oazowe: grupa starsza – poniedziałki o godz. 18.45, grupa młodsza – we wtorki o godz. 18.45

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również darmowo Dobre Nowiny.

7. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pruszczu Gdańskim ogłaszają, że trwa nabór na przyszły rok szkolny. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie internetowej. Prosimy do wzięcia z parapetów egzemplarza gazetki wydanej przez uczniów. Zawiera ona rozważania wielkopostne i drogi krzyżowej oraz przypomina nasze tradycje związane ze zbliżającym się świętem Wielkanocnym.

8. English Speaking Club – klub języka angielskiego dla dorosłych zaprasza w każdą niedzielę o godz. 17.00 do sali parafialnej pod kaplicą.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Andrzeja Kadzewicza l. 65 z ul. Ogrodowej.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message