Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową na misjach. Do puszki można złożyć ofiarę, w ramach ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej, na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w każdy piątek o godz.18.30 czyli bezpośrednio po Mszy i na nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15.

3. dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. kanonik Adam Kroll duszpasterz parafii Św. Mikołaja w Gdyni. Podczas Mszy Świętych niedzielnych nauki ogólne. W poniedziałek, we wtorek i w środę nauki ogólne o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Chciałbym aby w miarę możliwości jak najwięcej osób wzięło udział w rekolekcjach, dlatego do wyboru nauki będą rano i wieczorem. Dla dzieci nauki w poszczególne dni o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.15.

4. Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania może zgłaszać się do zakrystii po odbiór pamiątkowych dyplomów i zdjęć.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W dniu 10 marca br. Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa Zbigniewa Zielińskiego biskupem koadiutorem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Biskup Zbigniew w czasie blisko siedmioletniego posługiwania jako biskup pomocniczy naszej archidiecezji odwiedził niemal wszystkie parafie, pełniąc w różnym wymiarze swoją pasterską misję. Bogate doświadczenie kapłańskie wyrażało się w jego wielkiej dyspozycyjności i gotowości do pełnienia posługi pasterskiej pośród wiernych wszystkich stanów, ku zbudowaniu tych, którzy z niej obficie korzystali. Za tę posługę i budującą kapłańską postawę wszyscy serdecznie biskupowi Zbigniewowi dziękujemy i życzymy obfitości darów Bożych i mocy Ducha Świętego w nowej diecezji. Dziękujemy i otaczamy go modlitwą, aby z równie wielką skutecznością mógł posługiwać i przewodzić wspólnocie wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zapraszam wszystkich wiernych na Mszę Świętą dziękczynną za posługę biskupa Zbigniewa w naszej archidiecezji do archikatedry oliwskiej 27 marca br. o godz. 18.00.

7. Pomoc Ukrainie – Dary w postaci artykułów spożywczych z długim terminem przydatności, w tym mleka modyfikowanego dla dzieci,  środków higienicznych, leków przeciwbólowych i opatrunków można przynosić do urzędu gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie codziennie w godzinach urzędowania a w weekendy między g. 12.00 a 16.00

Jeżeli ktoś chciałby jeszcze ofiarować pomoc, może to uczynić wpłacając pieniądze na konto Caritas – z dopiskiem UKRAINA: BANK MILLENNIUM S.A

18 1160 2202 0000 0001 0993 9504

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message