Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Wielkiego Postu 05. 03. 2017 r.

1. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu jest początkiem dorocznego obchodu wielkopostnego, który przygotowuje nas do przeżycia najważniejszych i najistotniejszych świąt Wielkanocnych. Zapraszamy w niedzielę o godz. 15.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym. W piątki zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Za tydzień niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi franciszkanin Ojciec Ireneusz Główczewski. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie a nauki będą głoszone o godz. 18.00. Szczegóły rekolekcji będą podane za tydzień. Ja w tym czasie będę głosił rekolekcje w Łęgowie, a Ojciec Ireneusz przejmie władzę nad naszą parafią 🙂

2.    W dni powszednie od poniedziałku do piątku Msza Święta wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o 8.00 rano. We wtorki odmawiamy po Mszy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą. Sprawy biurowe i intencje można zgłaszać po Mszy Świętej.

4.   W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5.   Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6.   Za tydzień po Mszach Św. będą zbierane do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

7.   Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach od 26.09 do 03.10 br. Koszt 3820 zł. + 75 euro. W tym roku przypada 100 lecie objawień w Fatimie. Zgłoszenia u ks. Prałata Łady tel. 58 682 2258

8.   Katolickie Szkoły Niepubliczne im. Jana Pawła w Pruszczu Gdańskim ogłaszają zapisy uczniów na rok szkolny 2017/2018. Tworzą nowy oddział klasy VII SP. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i w zakrystii.

9.   Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message