Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele i ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy zatem na roraty, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Msze Św. w Adwencie zasadniczo odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.00 ale zależnie od potrzeby również wieczorem np. w tym tygodniu w poniedziałek, we wtorek i w piątek.
  2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca grudnia. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach o godz. 6.00 a w piątek wieczorem po Mszy o godz. 18.00. W piątek okazja do spowiedzi od godz.16.30 do wieczornej Mszy Św. Obchód chorych z posługą sakramentalną odbędzie się w terminie przed Świętami Bożego Narodzenia. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i wymina tajemnic Żywego Różańca.
  3. Dzisiaj zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będą roznoszone jak zwykle przez wolontariuszy ale można je zabrać do domu po Mszy Św. Dobrowolne ofiary składane za opłatki przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Przy okazji można również zainteresować się kartkami świątecznymi z oryginalnym obrazem naszego przyszłego kościoła. Kartka stanowi cegiełkę na budowę kościoła. Może w tym trudnym czasie warto powrócić do tradycji by zamiast banalnego smsa wysłać kartkę z życzeniami świątecznymi do najbliższych. Jest również ubiegłoroczna płyta – cegiełka z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną.
  4. Rozprowadzamy również świece caritasowskie z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Mała świeca po 6 zł. a duża po 16 zł.
  5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja by przystąpić do Komunii Św.

Zmarła + Janina Kobiela z ul. Raduńskiej, jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godz.10.00. 

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na październik 2021 r.

EWANGELIZACYJNA – Uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. PARAFIALNA: O

Send Us A Message