Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

1. Rozpoczynamy I Niedzielą Adwentu nowy rok liturgiczny. Adwent to czas podwójnego oczekiwania na przyjście Pana. Uświadamiamy sobie szczególnie w tym czasie, że Chrystus przyjdzie powtórnie na końcu czasów i przygotowujemy się do świętowania pamiątki przyjścia Chrystusa, które dokonało się już w historii. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne Roraty ku czci NMP. W naszej parafii o godz. 6.00 rano. Dzieci i dorosłych prosimy aby nosili ze sobą zapalone lampiony. Światło lampionów niech oznacza naszą gotowość na przyjęcie Chrystusa i niech będzie świadectwem wobec świata naszej wiary i poświęcenia. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – święto Św. Andrzeja , Apostoła a w piątek – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Ksawerego.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca grudnia. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a popołudniu będzie okazja od godz. 16.30 do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 18.00 udzielę Komunii Świętej. W sobotę po Mszy Roratniej Nabożeństwo pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę po Mszy o godz.18.00.

5.Trwają ostatnie przygotowania do wydania książki – Juszkowo i Borzęcin w opowieściach mieszkańców. Książka będzie do nabycia przed Świętami w naszej parafii. Całkowity dochód zasili budżet budowy kościoła.

6. W najbliższy czwartek zapraszamy młodzież naszego dekanatu do kościoła Bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim na nabożeństwo eucharystyczne w ramach Dekanalnego Oratorium Młodych. Po Mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie i adoracja do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężną na działalność medyczną hospicjum domowego w Pruszczu Gdańskim. Hospicjum działa na terenie powiatu od maja i opiekuje się za darmo umierającymi w domach. Póki nie dostanie  kontraktu z NFZ bardzo prosi o wsparcie. Szczegółowe informacje na stronie www.hospicjumpruszcz.pl

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

9. W ubiegłą niedzielę zmarła moja mama Urszula. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w czwartek a mama została pochowana na cmentarzu w Lipuszu. Mama zmarła w 65 rocz. ślubu z moim tatą Bernardem. Dziękuję moim parafianom za modlitwę i obecność w czasie uroczystości pogrzebowych. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w jej intencji.

Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.


Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message