Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 27.11.2016 r.

Gościmy dzisiaj kleryków, którzy wygłoszą kazania i zbiorą tacę przeznaczoną na funkcjonowanie GSD. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Seminarium i z tej racji przeprowadzana jest zbiórka pieniężna w całej diecezji, także w naszej parafii.

1. Rozpoczął się nowy Rok Liturgiczny i duszpasterski, który będziemy obchodzić pod hasłem – Idźcie i głoście! Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy czas Adwentu. Jest to czas podwójnego oczekiwania na przyjście Pana. Z jednej strony przez wewnętrzne nawrócenie przygotowujemy się na przyszłe przyjście Jezusa na końcu czasów, a z drugiej radośnie oczekujemy pamiątki przyjścia Jezusa, które dokonało się już dwa tysiące lat temu w Betlejem. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – święto Św. Andrzeja Apostoła a w sobotę – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego.
2. Od jutra zmieni się porządek Mszy Św. w dni powszednie. W Adwencie zapraszamy na roraty, które będą odprawiane o 6 rano tutaj w kaplicy. Szczególnie zapraszam dzieci z lampionami (zachęcam dorosłych aby również przychodzili z lampionami, jest to okazja aby dać świadectwo wiary wobec współczesnego świata, który nie jest skory do poświęceń i ofiary) Dla dzieci przygotowane będą specjalne roratnie plansze, na których będą kompletować obrazki. Hasłem przewodnim tegorocznych rorat jest – W domu Królowej Maryi. Hasło związane jest z 300-letnią rocznicą ukoronowania obrazu MB Częstochowskiej.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa odbędą się po Mszach roratnich a w niedzielę Żywy Różaniec ma swoje spotkanie po Mszy o godz. 8.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Okazja do spowiedzi św. 15 min. przed Mszą Św. a w pierwszy piątek także po Mszy przez pół godziny.
3. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku. W tym tygodniu Msze Św. będą odprawiane rano o 6.00 a w poniedziałek i w czwartek wyjątkowo i dodatkowo będzie jeszcze Msza o godz. 17.00 w kapliczce.
4. Od jutra przez cały Adwent do postawionego przy ołtarzu kosza będzie można składać produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących i samotnych z naszej parafii. Można także już dzisiaj nabyć tradycyjne świece caritasowskie w cenie: mała 6 zł. i duża 16.00. Za tydzień w niedzielę poświęcimy opłatki, które od przyszłego tygodnia będą roznoszone przez wolontariuszy w naszej parafii.
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. Przy wyjściu jest już do nabycia płyta z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii. Jest to cegiełka na budowę naszego kościoła, która będzie rozprowadzana w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Można wykorzystać te cegiełki jako kartki świąteczne i wysłać z życzeniami do bliskich. Minimalna cena to 10 zł. Jeżeli dzisiaj ktoś nie ma ze sobą pieniędzy, to nic nie szkodzi, będzie można zapłacić później ale już dzisiaj warto posłuchać naszych juszkowskich dzieci.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message