Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

1.Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy Rok Kościelny. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie dowolne Św. Barbary, w środę – Wspomnienie dowolne Św. Mikołaja a w czwartek – Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od poniedziałku w Adwencie zmienia się godzina odprawiania Mszy w dni powszednie w naszej kaplicy. Zapraszam od jutra na Msze Św. Roratnie o godz. 6.00 rano. To piękna tradycja by przeżywać ten czas razem z Maryją i Św. Józefem, który jest patronem tegorocznego Adwentu. Zachęcam wszystkich, szczególnie dzieci by podjąć ten wysiłek, przygotujmy lampiony i nasze serca aby jak najlepiej przeżyć czas przygotowania na przyjście Pana. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie Mszy Roratniej o godz. 6.00 a wszystkich zapraszam na uroczystą Mszę o godz. 18.00 – W drugą rocznicę ustanowienia naszej parafii Mszę dziękczynną odprawi Ks. prałat Henryk Kiedrowski, emerytowany proboszcz mojej rodzinnej parafii z Gdyni oraz Ks. prałat Stanisław Łada. W czasie uroczystości zostaną poświecone medaliki z wizerunkiem Niepokalanie Poczętej, które otrzymają dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. Będzie można także zobaczyć po raz pierwszy przygotowany specjalnie w odpowiedniej skali model naszego przyszłego kościoła.

2. Dzisiaj po Mszach święcone są opłatki na stół wigilijny i świąteczne świece caritasowskie. Spotkanie dla osób roznoszących tradycyjnie opłatki we wtorek o godz. 18.00 w kaplicy. Świece można nabyć po mszach w cenie: małe – 6 zł. a duże po 16 zł.

3. Nasza parafia organizuje tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka. Pierwsza próba dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w przedstawieniu odbędzie się 9 grudnia w sobotę w świetlicy w Juszkowie o godz. 16.00. Kierownictwo produkcji i zapisy u pani Małgosi Różańskiej. Proszę zgłaszać się po Mszy.

4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE..

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message