Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który ma nas przygotować na spotkanie z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Adwent to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania. Przygotowujemy się do świętowania pamiątki przyjścia Chrystusa na ziemię, które dokonało się już w historii 2 tysiące lat temu a także pamiętamy o prawdzie naszej wiary, że Chrystus przyjdzie powtórnie na sąd na końcu czasu historii. Zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które w naszej kaplicy będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich, dużych i małych, aby wspólnie czuwać i czekać razem z Maryją na Boże Narodzenie. Pamiętajmy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Św. w dni powszednie będą zasadniczo tylko o 6.00 rano.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza niedziela, czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Dzisiaj po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca. W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi (zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe) o godz. 18.00 będzie nabożeństwo udzielenia Komunii Św. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek, piątek i w sobotę po Mszy Roratniej. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zarazem IV rocznicę powstania naszej parafii. Uroczysta Msza Św. dziękczynna o godz. 10.00

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 650 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszach Św. można zakupić tradycyjną świecę caritasowską (małą po 6 zł a dużą po16 zł.) a także oryginalny lampion za 30 zł.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla wolontariuszy, którzy w tym roku będą roznosić w naszej parafii opłatki.

7. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message