Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, który ma nas przygotować na spotkanie z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Adwent to czas podwójnego oczekiwania i przygotowania. Przygotowujemy się do świętowania pamiątki przyjścia Chrystusa na ziemię, które dokonało się już w historii 2 tysiące lat temu a także pamiętamy o prawdzie naszej wiary, że Chrystus przyjdzie powtórnie na sąd na końcu czasu historii. Zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które w naszej kaplicy będą odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich, dużych i małych, aby wspólnie czuwać i czekać razem z Maryją na Boże Narodzenie. Pamiętajmy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Św. w dni powszednie będą zasadniczo tylko o 6.00 rano.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza niedziela, czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Dzisiaj po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca. W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 będzie okazja do spowiedzi (zapraszamy szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe) o godz. 18.00 będzie nabożeństwo udzielenia Komunii Św. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek, piątek i w sobotę po Mszy Roratniej. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zarazem IV rocznicę powstania naszej parafii. Uroczysta Msza Św. dziękczynna o godz. 10.00

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 650 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszach Św. można zakupić tradycyjną świecę caritasowską (małą po 6 zł a dużą po16 zł.) a także oryginalny lampion za 30 zł.

6. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla wolontariuszy, którzy w tym roku będą roznosić w naszej parafii opłatki.

7. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.