Ogłoszenia parafialne – 03. 05. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w parafii z posługą sakramentalną. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku, zawsze po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. W przyszłą niedzielę w Świętym Wojciechu, centralnie w naszej diecezji, będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wojciecha i 25 rocznicę powstania Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. o godz. 12 na wzgórzu świętowojciechowym pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abpa Salvatore Pennacchio. Z Łęgowa wyruszy dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe, która zbierać będzie wiernych naszego dekanatu. Około godz. 9.30 pielgrzymka będzie przy parafii Podwyższenia Krzyża a o godz. 10.00 wyruszy od szkoły Ogrodnika w Pruszczu.

4. Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek i piątek (4 i 5 maja o godz. 18.30) oraz w sobotę o godz. 10.00

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej parafialnej kaplicy.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje rekolekcje Maryjne dla Apostołów Pokoju ,,Odnaleźć pokój serca” w Licheniu w dniach od 16 do 18 czerwca, koszt 240 zł., w tym dojazd, noclegi oraz wyżywienie. Zapisy i szczegóły w parafii Matce.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message