Ogłoszenia parafialne – 03. 05. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w parafii z posługą sakramentalną. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku, zawsze po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. W przyszłą niedzielę w Świętym Wojciechu, centralnie w naszej diecezji, będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wojciecha i 25 rocznicę powstania Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. o godz. 12 na wzgórzu świętowojciechowym pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abpa Salvatore Pennacchio. Z Łęgowa wyruszy dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe, która zbierać będzie wiernych naszego dekanatu. Około godz. 9.30 pielgrzymka będzie przy parafii Podwyższenia Krzyża a o godz. 10.00 wyruszy od szkoły Ogrodnika w Pruszczu.

4. Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek i piątek (4 i 5 maja o godz. 18.30) oraz w sobotę o godz. 10.00

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej parafialnej kaplicy.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje rekolekcje Maryjne dla Apostołów Pokoju ,,Odnaleźć pokój serca” w Licheniu w dniach od 16 do 18 czerwca, koszt 240 zł., w tym dojazd, noclegi oraz wyżywienie. Zapisy i szczegóły w parafii Matce.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message